cdabsm.jpg (9310 bytes)


Central District Gymnastics
Uneven Bars Results

2003

 

Tournament Coordinator – Marty Mc Lain
Worthington Kilbourne High School, 1499 Hard Road, Columbus, 43235
Phoe: (614)883-2570 or (614)833-6493

2003 CENTRAL DISTRICT UNEVEN BARS RESULTS
T
op six individuals advance to State Tournament
Click here to print team results
(Adobe Acrobat Reader is needed, if you do not have Acrobat Reader click on link at bottom of page for free download)

Rank # Name Team

Bars

Frm 1st
1 141 Amanda Miller Olentangy 9.225 0.000
2 32 Dayna Goen Worthington Kilbourne 9.125 0.100
3 160 Kim Cochran Upper Arlington 8.975 0.250
4 70 Katy Brown St. Francis DeSales 8.950 0.275
5 162 Amanda Murphy Upper Arlington 8.925 0.300
5 92 Mallory Montgomery Dublin Coffman 8.925 0.300
7 18 Kana Sekiguchi Hilliard Davidson 8.875 0.350
8 128 Kelley Carpenter Hilliard Darby 8.800 0.425
8 88 Diane Bash Dublin Coffman 8.800 0.425
8 75 Tiffany Minor St. Francis DeSales 8.800 0.425
11 96 Kristen Willms Dublin Coffman 8.725 0.500
12 140 Christine Griffin Olentangy 8.675 0.550
13 163 Megan Murphy Upper Arlington 8.625 0.600
14 48 Tera Widener Buckeye Valley 8.575 0.650
15 152 Jessica Majoros Thomas Worthington 8.550 0.675
15 74 Heather Hittner St. Francis DeSales 8.550 0.675
17 22 Liz Hente Westerville North 8.500 0.725
17 156 Jessica Wendling Thomas Worthington 8.500 0.725
19 142 Dusty Ogg Olentangy 8.475 0.750
20 149 Laura DuBois Thomas Worthington 8.450 0.775
21 72 Gretchen Dolloff St. Francis DeSales 8.425 0.800
21 21 Christina Davis Westerville North 8.425 0.800
21 14 Ashley Graham Hilliard Davidson 8.425 0.800
24 131 Allison Grogan Hilliard Darby 8.400 0.825
24 73 Megan Fowler St. Francis DeSales 8.400 0.825
26 23 Molly Manser Westerville North 8.375 0.850
26 9 Jenny Wipple Grove City 8.375 0.850
26 164 Katie Olson Upper Arlington 8.375 0.850
29 129 Tiffany Gasaway Hilliard Darby 8.350 0.875
30 154 Ashley Stein Thomas Worthington 8.325 0.900
31 4 Amanda Mara Grove City 8.300 0.925
31 106 Patty Lou Eppley Maysville 8.300 0.925
33 17 Jessica Ruple Hilliard Davidson 8.275 0.950
34 27 Kim Willett Westerville North 8.250 0.975
34 52 Michelle Braun Delaware Hayes 8.250 0.975
36 130 Ashley Gibson Hilliard Darby 8.200 1.025
37 133 Carrie Marshall Hilliard Darby 8.175 1.050
38 66 Deanna King Sheridan 8.150 1.075
39 42 Sarah Estep Buckeye Valley 8.125 1.100
40 44 Christina Heineike Buckeye Valley 8.050 1.175
40 155 Sara Vasko-Bennett Thomas Worthington 8.050 1.175
40 24 Lindsay Preuss Westerville North 8.050 1.175
43 158 Alison Benadum Upper Arlington 8.025 1.200
44 13 Lauren Edler Hilliard Davidson 8.000 1.225
44 161 Liz Huls Upper Arlington 8.000 1.225
44 50 Jocelyn Ardell Delaware Hayes 8.000 1.225
44 118 Stephanie Bailey New Albany 8.000 1.225
44 143 Pam Olson Olentangy 8.000 1.225
49 100 Marion Harrouet Grandview Heights 7.950 1.275
50 144 Lisa Patterson Olentangy 7.925 1.300
51 16 Jana Kramer Hilliard Davidson 7.900 1.325
52 46 Heidi Orahood Buckeye Valley 7.850 1.375
53 117 Kaley Mitchell Miller 7.750 1.475
53 145 Tiffany Rye Olentangy 7.750 1.475
53 120 Leisel Willis Washington C.H. 7.750 1.475
53 89 Kirsty Hillier Dublin Coffman 7.750 1.475
57 91 Alicia McQuade Dublin Coffman 7.700 1.525
58 51 Allison Braun Delaware Hayes 7.650 1.575
59 102 Alison Roark Grandview Heights 7.500 1.725
60 77 Kristina Shenk St. Francis DeSales 7.475 1.750
61 25 Lisa Ramsden Westerville North 7.425 1.800
62 153 Pam Moorehead Thomas Worthington 7.400 1.825
63 93 Ali Nailor Dublin Coffman 7.300 1.925
63 115 Alex Waugh Miami Trace 7.300 1.925
65 38 Ciera Seipel Worthington Kilbourne 7.125 2.100
66 101 Marissa Long Grandview Heights 7.050 2.175
67 103 Chrissy Roark Grandview Heights 7.025 2.200
68 104 Randi Westbrook Grandview Heights 7.000 2.225
68 107 Sara Foor Miami Trace 7.000 2.225
70 6 Jaci Stuntz Grove City 6.925 2.300
71 80 Rachel Lucas Adena 6.900 2.325
71 35 Kelly Ringle Worthington Kilbourne 6.900 2.325
71 112 Erin Sweeney Miami Trace 6.900 2.325
71 43 Tricia Ham Buckeye Valley 6.900 2.325
75 135 Stephanie Snyder Hilliard Darby 6.850 2.375
75 54 Jenny Long Delaware Hayes 6.850 2.375
77 124 Jessica Kondy Westland 6.750 2.475
77 45 Megan Kelley Buckeye Valley 6.750 2.475
79 114 Mindy Vansickle Miami Trace 6.625 2.600
80 53 Jeanna Comer Delaware Hayes 6.600 2.625
81 109 Andrea Melvin Miami Trace 6.500 2.725
81 34 Alyssa Osborne Worthington Kilbourne 6.500 2.725
83 15 Jennifer Hammond Hilliard Davidson 6.450 2.775
84 40 Hanh Tran Worthington Kilbourne 6.400 2.825
85 108 Lindsey Howe Miami Trace 6.375 2.850
86 126 Heather Redden Westland 6.350 2.875
87 68 Tara Nihiser Sheridan 6.300 2.925
87 98 Britani Beasy Grandview Heights 6.300 2.925
87 64 Natalie Green Sheridan 6.300 2.925
90 1 Gina Cistone Grove City 6.200 3.025
90 55 Kassie Otten Delaware Hayes 6.200 3.025
92 121 Andi Atwood Westland 6.000 3.225
92 37 Yukiko Seino Worthington Kilbourne 6.000 3.225
94 65 Laura Hill Sheridan 5.925 3.300
95 125 Christina Powell Westland 5.850 3.375
96 83 Samantha Lippold Central Crossing 5.550 3.675
97 85 Rosie Barnett Central Crossing 5.450 3.775
98 63 Adrienne Forgrave Sheridan 5.400 3.825
99 81 Anna Dresvyannikova Central Crossing 5.350 3.875
100 67 Jamie Mount Sheridan 4.900 4.325
101 84 Kaylee Jensen Central Crossing 4.700 4.525
102 123 Raeann Grant Westland 4.650 4.575
103 82 Tiffany Taylor Central Crossing 4.000 5.225

getacro.gif (712 bytes) click here for free download!



[ Home | About CDAB | Member Schools |   Sports | Tournament Results | Contact Us ]

Questions, Comments, Suggestions?   Contact: bkyre@ohsaa.org