cdabsm.jpg (9310 bytes)


Gymnastics - Floor
2001-2002

 

Tournament Coordinator – Marty Mc Lain
Worthington Kilbourne High School, 1499 Hard Road, Columbus, 43235
Phoe: (614)883-2570 or (614)833-6493

2002 CENTRAL DISTRICT GYMNASTICS RESULTS
Floor Exercise - top six advance to State Tournament
Click here to print Floor results (Adobe Acrobat Reader is needed, if you do not have Acrobat Reader click on link at bottom of page for free download)

Rank

# Name Team

Optional

Floor

Frm 1st

1 140 Megan Hollern DeSales 9.350 0.000
2 137 Katy Brown DeSales 9.200 0.150
3 111 Dayna Goen Worthington Kilbourne 9.100 0.250
4 249 Ashlynne Powell Grove City 9.075 0.275
5 143 Nina Pezzutti DeSales 9.050 0.300
5 113 Katie Kidwell Worthington Kilbourne 9.050 0.300
7 218 Amanda Murphy Upper Arlington 8.950 0.400
8 230 Tiffany Gasaway Hilliard Darby 8.900 0.450
9 141 Kelli Marter DeSales 8.825 0.525
9 105 Jana Kramer Hilliard Davidson 8.825 0.525
9 151 Megan Monahan Thomas Worthington 8.825 0.525
12 190 Kristen Dollison Olentangy 8.800 0.550
12 149 Jessica Majoros Thomas Worthington 8.800 0.550
14 227 Kristen Willms Dublin Coffman 8.750 0.600
14 246 Megan Masterson Grove City 8.750 0.600
14 215 Maggie Burtch Upper Arlington 8.750 0.600
17 191 Christine Griffin Olentangy 8.725 0.625
17 188 Emily Rosenzweig New Albany 8.725 0.625
17 229 Kelly Carpenter Hilliard Darby 8.725 0.625
20 181 Molly Manser Westerville North 8.700 0.650
20 118 Dana Ullmann Worthington Kilbourne 8.700 0.650
20 221 Diane Bash Dublin Coffman 8.700 0.650
20 217 Elizabeth Huls Upper Arlington 8.700 0.650
20 233 April Linamen Hilliard Darby 8.700 0.650
25 136 Kelly Botts DeSales 8.675 0.675
26 216 Kimberly Cochran Upper Arlington 8.650 0.700
26 146 Laura DuBois Thomas Worthington 8.650 0.700
26 145 Kristi Brevick Thomas Worthington 8.650 0.700
29 240 Rhema Helm Grove City 8.625 0.725
30 247 Rachel Litteral Grove City 8.600 0.750
30 211 Caitie Martin Dublin Scioto 8.600 0.750
30 189 Julie Brehm Olentangy 8.600 0.750
33 180 Liz Hente Westerville North 8.575 0.775
33 135 Tera Widener Buckeye 8.575 0.775
35 185 Stephanie Bailey New Albany 8.550 0.800
36 184 Kim Willet Westerville North 8.525 0.825
37 224 Mallory Montgomery Dublin Coffman 8.375 0.975
37 234 Carrie Marshall Hilliard Darby 8.375 0.975
39 178 Christina Davis Westerville North 8.325 1.025
40 222 Lauren Ciolli Dublin Coffman 8.300 1.050
40 220 Kimberly Parsons Upper Arlington 8.300 1.050
42 182 Danielle Phaneuf Westerville North 8.250 1.100
42 198 Kaley Mitchell Miller 8.250 1.100
42 219 Katie Olson Upper Arlington 8.250 1.100
45 228 Mindy Baldy Hilliard Darby 8.200 1.150
46 223 Alicia McQuade Dublin Coffman 8.175 1.175
47 164 Ericka Newell Delaware Hayes 8.150 1.200
48 133 Heidi Orahood Buckeye Valley 8.100 1.250
48 208 Alex Waugh Miami Trace 8.100 1.250
50 108 Kana Sekiguchi Hilliard Davidson 8.000 1.350
50 237 Erin Wagner Hilliard Darby 8.000 1.350
50 245 Amanda Leonhard Grove City 8.000 1.350
53 192 DustyOgg Olentangy 7.950 1.400
53 168 Kate Cheney Grandview Heights 7.950 1.400
55 131 Christina Heineike Buckeye Valley 7.900 1.450
55 241 Danielle Jones Grove City 7.900 1.450
57 187 Andrea Verbance New Albany 7.850 1.500
58 199 Mallory Mitchell Miller 7.800 1.550
58 130 Sarah Estep Buckeye Valley 7.800 1.550
58 160 Allison Braun Delaware Hayes 7.800 1.550
58 175 Diana Wheeler Grandview Heights 7.800 1.550
58 154 Andi Atwood Westland 7.800 1.550
58 196 Tiffany Rye Olentangy 7.800 1.550
64 159 Anastasia Vargo Westland 7.700 1.650
64 165 Jessie Reed Delaware Hayes 7.700 1.650
64 226 Kelly Parsons Dublin Coffman 7.700 1.650
67 139 Jessica Foor DeSales 7.600 1.750
68 115 Sayaka Seino Worthington Kilbourne 7.550 1.800
68 112 Molly Harper Worthington Kilbourne 7.550 1.800
70 104 Jennifer Hammond Hilliard Davidson 7.500 1.850
70 203 Lindsey Bowe Miami Trace 7.500 1.850
72 125 Deanna King Sheridan 7.450 1.900
72 110 Lara Buros Worthington Kilbourne 7.450 1.900
74 193 Pam Olson Olentangy 7.400 1.950
75 202 Sara Foor Miami Trace 7.350 2.000
76 209 Beth Ault Dublin Scioto 7.300 2.050
77 147 Takisha Green Thomas Worthington 7.250 2.100
78 172 Chrissy Roark Grandview Heights 7.200 2.150
78 157 Lindsay Fitz Westland 7.200 2.150
80 103 Ashley Graham Hilliard Davidson 7.150 2.200
81 162 Jeanna Comer Delaware Hayes 7.100 2.250
81 127 Tara Nihiser Sheridan 7.100 2.250
83 197 Lisa Blaney Miller 7.050 2.300
83 101 Brittany Cihon Hilliard Davidson 7.050 2.300
83 109 Denise Turner Hilliard Davidson 7.050 2.300
86 155 Rosie Barnet~ Westland 7.000 2.350
86 166 Jena Rinker Delaware Hayes 7.000 2.350
88 120 Jessie Crader Sheridan 6.950 2.400
89 161 Michelle Braun Delaware Hayes 6.900 2.450
90 158 Jessica Kondy Westland 6.800 2.550
90 134 Alycia Pittenger Buckeye Valley 6.800 2.550
92 205 Jenna Persinger Miami Trace 6.650 2.700
93 212 Anna Pratt Dublin Scioto 6.600 2.750
93 169 Savannah Heilman Grandview Heights 6.600 2.750
93 201 Danielle Fenton Miami Trace 6.600 2.750
96 132 Megan Kelley Buckeye Valley 6.550 2.800
96 179 Kristin DeWeese Westerville North 6.550 2.800
98 170 Marissa Long Grandview Heights 6.400 2.950
99 173 Hannah Roese Grandview Heights 6.200 3.150
100 124 Laura Hill Sheridan 6.150 3.200
100 126 Leslie Lyle Sheridan 6.150 3.200
102 200 Christa Street Miller 6.100 3.250
103 207 Erin Sweeney Miami Trace 6.000 3.350
104 121 Adrienne Forgrave Sheridan 5.850 3.500
105 186 Michelle Burton New Albany 5.000 4.350

getacro.gif (712 bytes) click here for free download!



[ Home | About CDAB | Member Schools |   Sports | Tournament Results | Contact Us ]

Questions, Comments, Suggestions?   Contact: bkyre@ohsaa.org