Central District
2004 Boys Cross Country Tournament
Division II

.

X
  Boys Division II Results:  Top four teams and those individuals finishing in the top 16 positions not on a
      qualifying team advance to the Regional Tournament.
 Central District Champ Meet                    Hy-Tek's Meet Manager
            Central District Cross Country Championships - 10/15/2004            
                                     Div II                                      
                         Groveport Maddison High School                          
                              Last Completed Event                               
 
Event 8  Boys 5k Run CC DII Dist 1
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Badertscher, T.J.         10 Caledonia River Val.  16:32.12    1             
  2 Agler, Justin             11 Col. Bexley           16:58.83    2             
  3 McCoy, Michael            12 Utica                 17:06.09    3             
  4 Adcock, Aaron             12 Heath                 17:07.96    4             
  5 Wildermuth, Scott         11 Canal Winchester      17:10.31    5             
  6 Harrod, Chris             12 Licking Valley        17:17.11                  
  7 Wren, Nick                12 Col. Bexley           17:19.26    6             
  8 Williard, Tim              9 Canal Winchester      17:20.49    7             
  9 Wheeler, Adam             10 Canal Winchester      17:22.87    8             
 10 Richards, Collin          10 Columbus DeSales      17:23.58    9             
 11 Aust, Zack                 9 Columbus DeSales      17:24.77   10             
 12 Saunders, Nate            12 Sparta Highland       17:27.40   11             
 13 Schneider, Wib            12 Granville             17:27.83   12             
 14 Irwin, Cory                9 Canal Winchester      17:29.87   13             
 15 Lamneck, John             10 Teays Valley          17:31.82   14             
 16 Sanches-Llanos, Federico  10 Granville             17:32.57   15             
 17 Meidl, Nick                9 Canal Winchester      17:35.07   16             
 18 Griffith, Tyler            9 Canal Winchester      17:36.34   17             
 19 Cavallaro, Matt            9 Col. Bexley           17:44.82   18             
 20 DiSabato, Emelio          12 Bishop Watterson      17:48.45   19             
 21 Haws, Keith               11 Dublin Jerome         17:49.51   20             
 22 Thompson, Michael         10 Columbus DeSales      17:49.95   21             
 23 Balch, James              11 Col. Bexley           17:51.36   22             
 24 Dresbach, Nathan           9 Teays Valley          17:52.85   23             
 25 Rutherford, Michael        9 Columbus DeSales      17:57.88   24             
 26 York, Billy                9 Granville             17:58.79   25             
 27 Thomas, Scott              9 Buckeye Valley        18:02.16   26             
 28 Schmid, Mark              10 Granville             18:03.27   27             
 29 Brenner, Shane            11 Col. Bexley           18:03.69   28             
 30 Denz, Peter               10 Columbus DeSales      18:04.42   29             
 31 Deverteuil, Denis         12 Bishop Watterson      18:07.34   30             
 32 Matrka, Dan               11 Dublin Jerome         18:07.76   31             
 33 Kraner, Josh              10 Heath                 18:14.45   32             
 34 Cooper, Juris             12 Granville             18:20.35   33             
 35 Mosher, Bryce              9 Sparta Highland       18:23.88   34             
 36 Troiano, Anthony          11 Sunbury Big Walnut    18:25.62   35             
 37 Hill, Zach                 9 Dublin Jerome         18:27.10   36             
 38 Macy, Joel                11 Utica                 18:28.13   37             
 39 Brassfield, Clay          12 Hebron Lakewood       18:29.36   38             
 40 Hardin, Andrew             9 Buckeye Valley        18:29.72   39             
 41 Pelot, Aaron              10 Dublin Jerome         18:30.15   40             
 42 Schottenstein, Mike       12 Col. Bexley           18:32.72   41             
 43 Gogle, John                9 Sunbury Big Walnut    18:33.51   42             
 44 Richardson, Adam          11 London                18:35.04   43             
 45 Meidl, Nate                9 Canal Winchester      18:38.01   44             
 46 Fisher, Kevin             12 Bishop Watterson      18:39.17   45             
 47 Humphrey, Zac             12 Hebron Lakewood       18:40.42   46             
 48 Sudimack, Andrew          11 Col. Bexley           18:41.41   47             
 49 Heitker, Joey             10 Columbus DeSales      18:41.75   48             
 50 Turowski, Danny            9 Sunbury Big Walnut    18:42.13   49             
 51 Kollar, Tim               12 Bishop Watterson      18:43.00   50             
 52 Whitman, Jesse            11 Sparta Highland       18:47.89   51             
 53 Kasler, David             12 Teays Valley          18:49.52   52             
 54 McCormick, Michael        11 Granville             18:51.02   53             
 55 Walser, Spencer           11 Col. Centennial       18:55.43   54             
 56 Kennedy, Matt              9 London                18:56.06   55             
 57 Haupt, Will               10 Dublin Jerome         19:00.90   56             
 58 Sherburn, Zach            11 Licking Valley        19:01.61                  
 59 Schumacher, Ben           11 Sunbury Big Walnut    19:04.30   57             
 60 Parris, Matt              11 Dublin Jerome         19:05.72   58             
 61 Backovski, Andrew         11 London                19:07.87   59             
 62 Brassfield, Greg          10 Hebron Lakewood       19:10.11   60             
 63 Goeller, Rob              12 Bishop Watterson      19:15.70   61             
 64 Leffler, Jacob            12 Jonathan Alder        19:16.97   62             
 65 Groseclose, Joe           12 Sunbury Big Walnut    19:18.14   63             
 66 Klamet, Brad              11 Columbus DeSales      19:18.96   64             
 67 Ebersole, Luke             9 Sparta Highland       19:19.32   65             
 68 Hinkle, Warren            10 Sparta Highland       19:20.05   66             
 69 Klingshirn, Joe            9 Bishop Watterson      19:21.12   67             
 70 VanGundy, Jason           11 Jonathan Alder        19:25.48   68             
 71 Brock, Robby              12 Bishop Watterson      19:26.64   69             
 72 Helser, Andrew             9 Teays Valley          19:27.88   70             
 73 Evans, Brandon            10 Buckeye Valley        19:28.83   71             
 74 Huston, David             12 Heath                 19:35.28   72             
 75 Mondesir, Legrand         12 Col. Centennial       19:35.78   73             
 76 Boggs, Andrew              9 Teays Valley          19:36.37   74             
 77 Hernandez, Craig          11 Caledonia River Val.  19:37.57   75             
 78 Gemmell, Matt             11 Heath                 19:40.39   76             
 79 Cooper, Jonah             12 Granville             19:45.18   77             
 80 Lynch, David              12 London                19:46.32   78             
 81 Wilbur, David             10 Col. Centennial       19:46.59   79             
 82 Clunk, Josh               10 Buckeye Valley        19:47.42   80             
 83 Holland, Zak              11 Heath                 19:50.16   81             
 84 Cohagen, Jeffrey          12 Buckeye Valley        19:50.54   82             
 85 Evans, Cory                9 Buckeye Valley        19:50.79   83             
 86 Werzinske, John           12 Teays Valley          19:55.47   84             
 87 Leffler, Jordan            9 Jonathan Alder        19:56.59   85             
 88 Newsad, Travis            11 Jonathan Alder        19:59.10   86             
 89 Wilson, Tony               9 Jonathan Alder        19:59.57   87             
 90 Klugh, Matt               11 Sparta Highland       20:04.08   88             
 91 Frye, Jared                9 Dublin Jerome         20:05.40   89             
 92 Orozco, Michael            9 Col. Centennial       20:08.78   90             
 93 Watkins, Matt             12 Col. Centennial       20:10.95   91             
 94 Drake, Wil                11 Sunbury Big Walnut    20:15.49   92             
 95 Pierce, Matt              12 Caledonia River Val.  20:22.73   93             
 96 Kasler, Isaiah            10 Teays Valley          20:23.67   94             
 97 Brown, Chris              12 Sunbury Big Walnut    20:37.32   95             
 98 Gilbert, Andrew           12 Caledonia River Val.  20:39.21   96             
 99 Bingman, Brian            10 London                20:40.73   97             
100 McCoy, Mike                9 Caledonia River Val.  20:41.63   98             
101 Hughes, Jimmy             10 Sparta Highland       20:42.05   99             
102 Hoffer, Brian              9 Licking Valley        20:50.29                  
103 Wehrs, James              10 Utica                 20:54.75  100             
104 Bennett, Jacob            10 London                21:03.75  101             
105 White, Clinton            10 Utica                 21:13.93  102             
106 Ferrell, John             10 Col. Centennial       21:22.30  103             
107 Klein, Kris               10 Hebron Lakewood       21:27.51  104             
108 Kreager, Jeff             10 Hebron Lakewood       21:29.12  105             
109 Watkins, Stephen          10 Col. Centennial       21:30.95  106             
110 Harper, Josh               9 Buckeye Valley        21:32.57  107             
111 Heinlein, Tim              9 London                22:12.23  108             
112 Snow, Ryan                11 Licking Valley        22:12.89                  
113 Snelling, Matt             9 Utica                 22:37.15  109             
114 Yates, Ben                11 Jonathan Alder        23:37.62  110             
115 Bustillo, Mitchell         9 Utica                 26:16.40  111             
116 Polzin, Nick              10 Hebron Lakewood       26:33.50  112             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Canal Winchester             49    5    7    8   13   16   17   44          
      Total Time:  1:26:58.61                                                    
         Average:    17:23.73                                                    
   2 Col. Bexley                  76    2    6   18   22   28   41   47          
      Total Time:  1:27:57.96                                                    
         Average:    17:35.60                                                    
   3 Columbus St. Francis DeSales 93    9   10   21   24   29   48   64          
      Total Time:  1:28:40.60                                                    
         Average:    17:44.12                                                    
   4 Granville                   112   12   15   25   27   33   53   77          
      Total Time:  1:29:22.81                                                    
         Average:    17:52.57                                                    
   5 Dublin Jerome               183   20   31   36   40   56   58   89          
      Total Time:  1:31:55.42                                                    
         Average:    18:23.09                                                    
   6 Col. Bishop Watterson       205   19   30   45   50   61   67   69          
      Total Time:  1:32:33.66                                                    
         Average:    18:30.74                                                    
   7 Sparta Highland             227   11   34   51   65   66   88   99          
      Total Time:  1:33:18.54                                                    
         Average:    18:39.71                                                    
   8 Ashville Teays Valley       233   14   23   52   70   74   84   94          
      Total Time:  1:33:18.44                                                    
         Average:    18:39.69                                                    
   9 Sunbury Big Walnut          246   35   42   49   57   63   92   95          
      Total Time:  1:34:03.70                                                    
         Average:    18:48.74                                                    
  10 Heath                       265    4   32   72   76   81                    
      Total Time:  1:34:28.24                                                    
         Average:    18:53.65                                                    
  11 Delaware Buckeye Valley     298   26   39   71   80   82   83  107          
      Total Time:  1:35:38.67                                                    
         Average:    19:07.74                                                    
  12 London                      332   43   55   59   78   97  101  108          
      Total Time:  1:37:06.02                                                    
         Average:    19:25.21                                                    
  13 Utica                       351    3   37  100  102  109  111               
      Total Time:  1:40:20.05                                                    
         Average:    20:04.01                                                    
  14 Hebron Lakewood             353   38   46   60  104  105  112               
      Total Time:  1:39:16.53                                                    
         Average:    19:51.31                                                    
  15 Caledonia River Valley      363    1   75   93   96   98                    
      Total Time:  1:37:53.26                                                    
         Average:    19:34.66                                                    
  16 Col. Centennial             387   54   73   79   90   91  103  106          
      Total Time:  1:38:37.53                                                    
         Average:    19:43.51                                                    
  17 Plain City Jonathan Alder   388   62   68   85   86   87  110               
      Total Time:  1:38:37.71                                                    
         Average:    19:43.55